Tanáraink

Tanáraink

Az oldalon bemutatjuk azokat a közösséget tudással, szeretettel ellátó mestereinket, akik tudásukat átadva tanítják a hozzánk ellátogató fiatalokat.
Teszik mind ezt önzetlen szeretettel és barátsággal, a szakma szeretete és a közösség érdekében, hogy minél többen szerethessék meg az alkotás művészetét.

KÉPZŐMŰVÉSZETI FOGLALKOZÁSOK

Gulicska Ágnes, Fazekas

2010-ben szereztem meg a fazekas képesítést Budapesten a Népi Mesterségek és Művészetek Szakközépiskolájában. Sárközy Erzsi 6 éve keresett meg, hogy tanítanék-e a FIAM-ban. Igent mondtam. Nagy örömmel foglalkozom a gyerekekkel. Jelenleg a 6-10 éves korosztályt tanítom. Megismerkednek az agyagmegmunkálás technikáival, a különféle díszítési módokkal. Agyagot nyújtunk, maroktechnikával, hurkatechnikával dolgozunk. Rátét mintával, karcolással, gyöngyökkel díszítünk és színes földfestékkel kifestjük. A legnagyobb öröm és rejtelem a gyerekeknek a fazekas korong. Csodálkoznak, ahogyan forog, s nem tudják elképzelni, hogy lesz belőle tál vagy bögre, hogy lesz a belseje lyukas, a fala magas. Vidámak, elevenek, kedvesek. Szeretek velük foglalkozni.

Csoportja:  képzőművészet – kerámia – I-es csoport (6-10 évesek)

Bodor Erzsébet 

Csoportja:  képzőművészet I-es csoport (6-10 évesek)

Rajz-népművelés szakos pedagógus vagyok. A FIAM-ban festünk, rajzolunk, megismerkedünk különböző technikákkal (selyemfestés, dekupázs, tűzzománc). Kedvenc meséinkhez készítünk illusztrációkat vegyes technikákkal. Festünk kavicsra, kőre. Szővünk tarisznyát, tolltartót, telefontokot. Batikolunk sálakat, pólókat. Textilfestéssel dekorálunk használati tárgyakat. A művészettörténettel is megismerkedünk az életkorotoknak megfelelően.

Kernács Viktória

Csoportja:  képzőművészet II-es csoport (10-14 évesek)

Kernács Viktória vagyok, az én csoportom a 10-14 éves korosztály, akik a foglalkozásaimon az ábrázolás különböző technikáit sajátíthatják el.

Tóth Mariann, Tervezőgrafikus

Születési idő: 1977. 11. 23

Csoportja:  képzőművészet III-as csoport (14-18 évesek)

Tóth Mariann (1977) diplomája szerint tervezőgrafikus művész, de foglalkozott már analóg fotózással, laborálással, könyvnyomtatással, arculattervezéssel, illusztrálással, rajzolással-festéssel, diákokkal, gyerekekkel, mesékkel is. Részt vett világszámokban, vásári komédiákban, élt az Óperenciás tenger partján, az angliai tóvidék szívében, Keswick-ben, a Derwent ceruzagyárnál (Derwent Pencil Museum). Jelenleg Magyarországon él és alkot: főként akvarell- és kávé festés technikájával dolgozik. ARTARY ™ néven egyedi megrendeléseket teljesít.

Egykori rajztanára, Sárközy Erzsébet bagolyvárában kezdett el rajzolni 1994-ben, majd a kaposvári Zichy Mihály Iparművészeti Szakközépiskolában alkalmazott-és képgrafikát, illetve sokszorosító grafikát tanult. 2005-ben a Magyar Képzőművészeti Egyetemen MAOE Diplomadíjjal végzett.

Erzsi, 2010 előtt felkereste álmával, és megkérte, hogy a fotólaborral együtt „beköltözne-e” majd a „Patkós Irma-házba”? Irma néni éléskamrája sötétkamrává, fotólaborrá alakult. Művésztanárként az elsők között csatlakozott a házhoz és a mai napig használt FIAM (Fiatal Alkotók Műhelye) logo-ja az ő keze munkája.

Kiállítások:

1997 „Rajzás”, Cegléd
1999 Vándorkiállítás, Körmöcbányától (Szlovákia) Kaposvárig
2000 Zichy Mihály Iparművészeti Szakközépiskola Érettségi kiállítás, Kaposvár
2000 Országos diák fotókiállítás, Budapest
2001 „Cegléd a Millennium évében”, Cegléd
2001 „Juhokról, juhászokról” Pannon Lovas Akadémia fotókiállítása, Kaposvár
2002 „Rajzás II”, Cegléd
2003 „Europe” 2020, Merlin Nemzetközi Színház, Budapest
2000-2004 MKE (Magyar Képzőművészeti Egyetem) év végi kiállításai
2004 XXII. Miskolci Grafikai Biennálé, Miskolc
2004 „Eredeti Másolat” Balló Ede, Budapest
2004 XIV. Országos Tervezőgrafikai Biennálé, Békéscsaba
2005 XV. Országos Tervezőgrafikai Biennálé, Budapest
2005 Diploma kiállítás, Budapest
2008 Katedra Gimnázium művésztanárainak tárlata, Kecskemét
2009 „Accipiter De Monte” könyvbemutató, Köln
2010 Bajcsy-Zsilinszky téri ismeretterjesztő park (állandó kiállítás), Cegléd

Díjak:

2000 Országos diák fotókiállítás, Budapest – III. helyezés
2001 „Cegléd a Millennium évében”, Cegléd – Dicsérő oklevél
2001 „Juhokról, juhászokról” Pannon Lovas Akadémia, Kaposvár – III. helyezés
2005 MAOE Diplomadíj

Orosz Fanni

Csoportja: analóg fotózás I-II-III-as csoport

Somos Gyula

Somos Gyula festőművész, a műhely régi tanára, ki a kezdetektől fogva egészen 2020-ig a továbbtanulni vágyó fiatalokat készítette fel a közép, vagy felsőfokú intézményekbe való fölvételire s ki művészettörténeti alőadásaival, kiállítások rendezésével és számos kulturális program szervezésével járult hozzá a ház arculatának kialakításához, újra visszatért tanítani. Most szombat délutánonként edzi a fiatalokat, hogy az előttük álló akadályokat majd meg tudják ugrani.

Somos Gyula 1960-ban Képzőművész családban született. A Magyar Képzőművészeti Főiskolán 1987-ben szerzett diplomát. Ezt követően Hollandiába költözött, hol művészeti és tanári tevékenységére való tekintettel később állampolgárságot kapott.

1990 októberétől kezdve az amsterdami Ruudt Wackers Művészeti Akadémia docense.

1998.-ban települt haza, de az őszi hónapokban továbbra is az Akadémián tanít.

Hollandia-szerte számos önálló kiállítása volt és gyakran vett részt csoportos bemutatkozásokon is.

Több holland magángyűjteményben szerepelnek munkái. Tagja a Magyar Alkotóművészek Országos Egyesületének valamint a Mednyánszky Társaságnak.

Cegléden 2007-ben a Szent Kereszt katolikus Templom Szent Klára kápolnájába festett falképet. A város közönsége tavaly a Ceglédi Galériában láthatta Végjáték című retrospektív kiállítását.

KÉPZŐMŰVÉSZETI FOGLALKOZÁSOK

Székely Zsuzsa

Csoportja: irodalmi foglalkozások

Munkakörök:

2020-2022 Nyugdíjasként az OH két tananyagfejlesztésében dolgoztam.
2001- 2019 Budenz József Általános Iskola és Gimnázium igazgató
2005/2006 programfejlesztő – részvétel a Sulinova (HEFOP 3.1.2. programcsomag kidolgozásában), Szakmai előadások, továbbképzések szervezése, Pályázatok írása, innovációk menedzselése (TEMPUS pályázatok), Pedagógus értékelés kidolgozása- a témában két sikeres OKM pályázat elnyerése 2008-ban és 2009-ben)
1995 – 2001 Budenz József Általános Iskola és Gimnázium magyar nyelv és irodalom szakos tanár, a kerületi és az iskolai magyar munkaközösség-vezetője
1988 – 1995 Csik Ferenc Általános iskola és Gimnázium magyar-ének szakos tanár (Kísérleti program tanítása (NYIK), szakvezető, kórusvezető)
1982 – 1988 Bem József Szakközépiskola és Szakmunkásképző Intézet, Cegléd magyartanár, könyvtáros, szabadidő szervező

Végzettség:

1975 – 1979 Juhász Gyula Tanárképző Főiskola, Szeged magyar – ének szakos általános iskolai tanári szak
1981-1983 Eötvös Loránd Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kar, Magyar nyelv és irodalom szakos középiskolai tanár
2007 BME Közoktatás vezetői szakirány

Elismerések:

1998 Irodavezetői dicséret , Budapest, II. kerületi Önkormányzat
2000 Polgármesteri dicséret, Budapest Főváros II. kerületének Önkormányzata
2007 Irodavezetői dicséret, Budapest Főváros II. kerületének Önkormányzata
2009 Irodavezetői dicséret, Budapest Főváros II. kerületének Önkormányzata
2019 Öveges József-díj, Budapest Főváros II. kerületi Önkormányzat Képviselő Testülete,
2019 Tankerület Kiváló Pedagógusa, Közép-Budai Tankerület

Civil szervezeti munka: 2003 óta a Magyartanárok Egyesületének választmányi tagja vagyok.

Kabdebó Lívia

Cegléd Városi Könyvtár igazgatója

Csoportja:  meseírás, irodalmi készségfejlesztés I-II-III-as csoport

Bori Sára és Szedlár Dávid 

Csoportjuk:  dalszerzés I-II-III-as csoport

Bori Sára Hélène holland – magyar énekes, dalszerző és szövegíró és Szedlár Dávid basszusgitáros-producer(10BEL MUSIC) hosszútávú zenei együttműködése 2011-ben indult el. Árnyék címűdaluk a 2012-es 90.9-es Jazzy Dalverseny döntősei közé került és szerepel a 2014-es Fragments cmű albumukon is. Sára a 2015-ös Eurovíziós Dalfesztiválon döntőbe jutott Wars for Nothing c. dal szövegírója, melyet Boggie adott elő. 10 évig Hollandiában élt és koncertezett, dalaihoz főként utazásaiból és az ember és a természet elválaszthatatlanságából merít ihletet, melyeket rendszerint nemzetközi zenészekből álló zenekarával szólaltat meg.

Szedlar Dávid a Bartók Béla Konzervatóriumban, a Szent István Király Konzervatóriumban, a Kőbányai Zenei Stúdióban tanult zongora, hangkultúra illetve basszusgitár szakokon, valamint a rotterdami Codarts Konzervatóriumban végzett basszusgitárosként és kreatív producerként 2017-ben. Basszusgitárosként különböző magyar és holland pop és jazz projektekkel turnézott (pl. Peet Project, Zolbert, Up!, Lilith Merlot, ROOKS, Marvin Timothy, Király Viktor és Linda). Stúdiómunkái közt film- és játékzenék írása valamit énekes-dalszerzőknek, zenekaroknak szóló zenék írására és producálása szerepel. Produceri és hangszeres tudását nagy szeretettel adja át diákjainak (pl. Music Soul House Zoetermeer, SKVR Rotterdam, Jay’s Place, Hollandia, AISB Budapest, Rocksuli Cegléd).